XHost
Oferim servicii de instalare, configurare si monitorizare servere linux (router, firewall, dns, web, email, baze de date, aplicatii, server de backup, domain controller, share de retea) de la 50 eur / instalare. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
RomanianSoccer.ro - Serie A

Cupa Italiei: Roma - Inter 1-1, în prima manșă a finalei ( Data: 04.05.2006 )

AS Roma și Internazionale Milano au remizat, miercuri seară, scor 1-1 (0-1), pe "Stadio Olimpico", în prima manșă a finalei Cupei Italiei.

Inter a deschis scorul în minutul 7, când atacantul argentinian Julio Cruz a fost lansat de Adriano, a pătruns în careu și l-a învins pe portarul Doni cu un șut plasat de la 9-10 metri.

Același jucător a fost în minutul 13 foarte aproape de golul de 2-0, însă lovitura sa de cap a trecut pe lângă poartă. Roma și-a revenit în repriza a doua și a egalat în minutul 55, prin mijlocașul brazilian Mancini, care a reluat din interiorul careului în poartă o centrare de pe partea dreaptă a lui Taddei, deviată de Daniele De Rossi. La Roma, Cristian Chivu a jucat pe percursul primei reprize și a fost schimbat la pauză cu Bovo.

Returul finalei Cupei Italiei se va disputa pe data de 11 mai pe stadionul "Giuseppe Meazza" din Milano.

Stadion: "Olimpico", Roma, Spectatori: 70.000

AS Roma - Internazionale Milano 1-1 (0-1)
Marcatori: 55' Mancini - 7' Cruz

Roma (4-2-3-1): 32 Doni, 2 Panucci, 5 Mexes, 13 Chivu (46' Bovo), 25 Cufre`, 16 De Rossi, 14 Kharja, 17 Tommasi (80' Okaka), 20 Perrotta, 30 Mancini (84' Alvarez), 11 Taddei.
Rezerve neutilizate:1 Curci, 4 Kuffour, 3 Bovo, 7 Alvarez, 10 Totti, 35' Okaka, 40 Nonda. Antrenor: Luciano Spalletti.

Inter (4-4-2): 12 Julio Cesar, 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel (70' Burdisso), 16 Favalli, 5 Stankovic (73' Cesar), 8 Pizarro, 19 Cambiasso, 7 Figo, 10 Adriano (80' Martins), 9 Cruz.
Rezerve neutilizate: 1 Toldo, 3 Burdisso, 23 Materazzi, 18 Kily Gonzalez, 21 Solari, 31 Cesar, 30 Martins. Antrenor: Roberto Mancini.

Arbitru: Matteo Trefoloni (Siena)
Cartonașe galbene: Taddei, Mexes - Cruz, Samuel, Pizarro, Martins.

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online