Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
RomanianSoccer.ro - Cupa UEFA

Eindhoven, un oraș în sărbătoare ( Data: 07.05.2006 )

Orașul Eindhoven așteaptă cu nerăbdare cel mai important eveniment sportiv găzduit în ultimii ani și este greu de imaginat atmosfera pe care o trăiește urbea olandeză în aceste zile.

La Eindhoven s-a mai disputat ultimul act al Cupei UEFA în anul 1978, când formația locală, PSV, a câștigat trofeul după victoria, cu 3-0, în fața francezilor de la Bastia.

La acea vreme, finala se disputa însă după sistemul tur-retur, astfel că în acest an a fost pentru prima dată când Eindhoven a fost desemnată de UEFA să organizeze finala unei competiții europene intercluburi și nimeni nu a fost mai mândru de acest lucru decât primarul orașului, Alexander Sakkers. Potrivit acestuia, evenimentul de miercuri reprezintă o ocazie bună de a pune Eindhoven în centrul atenției europene.

"Suntem mândri. Este fantastic că avem onoarea de a găzdui în oraș un eveniment internațional, așa cum este finala Cupei UEFA. Pentru toți locuitorii orașului ar trebui să fie o mare sărbătoare. Îmi pare rău că nu toată lumea poate să intre pe stadion", a spus Sakkers.

Primarul a mai precizat că la Eindohoven, în zilele premergătoare finalei, vor avea loc o serie de manifestări dedicate în special tinerilor.

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online