XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
RomanianSoccer.ro - Primera División

Zidane a marcat la ultimul său meci pe "Santiago Bernabeu" ( Data: 08.05.2006 )

Mijlocașul francez Zinedine Zidane, care a anunțat că va pune capăt carierei sale sportive după Campionatul Mondial, a înscris un gol pentru formația Real Madrid, în ultimul meci pe care l-a disputat pe stadionul "Santiago Bernabeu", în etapa a 37-a a Primerei División.

"Zizou" a înscris în minutul 67 al doilea gol al echipei sale, care a remizat, scor 3-3, cu formația Villarreal. Celelalte două goluri ale madrilenilor au fost marcate de brazilianul Baptista în minutele 23 și 89, în timp ce pentru oaspeți au punctat Mejia (31, aut.) și Forlan ('39 și '86 pen.). Sergio Ramos de la gazde a fost eliminat în minutul 85. În ciuda faptului că nu a obținut decât o remiză, Real Madrid se menține pe locul al doilea, devansând-o cu un punct pe Valencia, care a terminat la egalitate, sâmbătă, cu Atletico Madrid (1-1).

Getafe, echipa românilor Cosmin Contra și Gheorghe Craioveanu, a învins pe teren propriu formația Cadiz cu scorul de 3-1. Oaspeții au marcat primii, în minutul 21 prin Lobos, iar după intrarea pe teren a lui Craioveanu în minutul 66, Getafe a reușit să marcheze de trei ori, prin Pulido ('69), Pachon ('80) și Riki ('90). Acesta a fost ultimul meci jucat de Gică Craioveanu (38 de ani) pe stadionul "Coliseum Alfonso Pérez", el fiind ovaționat de spectatorii prezenți în tribune. Contra a fost titular și a rămas în teren pe toată durata celor 90 de minute. După această victorie, Getafe ocupă locul al nouălea în clasament.

Rezultatele etapei a 37-a: Sâmbătă: FC Barcelona - Espanyol 2-0, Malaga - FC Sevilla 0-2, Valencia - Atletico Madrid 1-1; Duminică: Racing Santander - Osasuna 2-1, Real Sociedad - Celta Vigo 2-2, Getafe - Cadiz 2-1, Real Zaragoza - Alaves 3-0, Betis Sevilla- Real Mallorca 2-1, Real Madrid - Villarreal 3-3, Deportivo La Coruna - Athletic Bilbao 1-2.

Clasament: 1. Barcelona 82 puncte, 2. Real Madrid 70, 3. Valencia 69, 4. Osasuna 65, 5. Sevilla 62, 6. Celta 61, 7. Deportivo 55, 8. Villarreal 54, 9. Getafe 54, 10. Atletico Madrid 51, 11. Zaragoza 46, 12. Athletic 42, 13. Betis 41, 14. Sociedad 40, 15. Mallorca 40, 16.Racing 40, 17. Espanyol 38, 18. Alaves 36, 19. Cadiz 33, 20.Málaga 24.

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online