XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink
RomanianSoccer.ro - Știri din alte campionate ale Europei

Beșiktaș Istanbul a câștigat Cupa Turciei ( Data: 04.05.2006 )

Beșiktaș Istanbul a câștigat, miercuri seară, Cupa Turciei la fotbal, după ce a învins în finala competiției cu scorul de 3-2, după prelungiri, pe concitadina Fenerbahçe, informează sabah.com.tr.

La finalul celor 90 de minute regulamentare, scorul a fost egal, 2-2. Beșiktaș a condus cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de Metin ('32) și Gulec ('36), iar Fenerbahce a egalat grație reușitelor lui Alex ('55) și Yozgatli ('79).

Golul victoriei "vulturilor" a fost înscris de Metin în minutul 113. Aurelio de la Fenerbahce a fost eliminat în minutul 111, după ce a primit al doilea cartonaș galben. Partida s-a disputat la Izmir.

Aceasta a fost a șasea Cupă a Turciei câștigată de Beșiktaș Istanbul în istoria sa.

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online