XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink
RomanianSoccer.ro - Primera División

Real Madrid a câștigat la Santander ( Data: 05.05.2006 )

Real Madrid a câștigat, joi seară, cu scorul de 3-2 (1-0) partida disputată pe terenul formației Racing Santander, în etapa a 36-a a campionatului Spaniei.

Madrilenii au condus cu 1-0 la pauză, grație reușitei din penalty a lui Roberto Carlos. În minutul 59, Soldado a marcat pentru 2-0, iar Robinho a înscris al treilea gol al Realului în minutul 70. Matabuena a redus din diferență șase minute mai târziu, același jucător stabilind scorul final în minutul 90.

Grație acestui succes, Real Madrid a urcat pe locul al doilea în clasament, profitând de înfrângerea înregistrată miercuri de Valencia la Mallorca (1-2), și are cu un punct mai mult decât "lilieci". În schimb, Racing Santander se află pe poziția a 17-a și nu a scăpat încă de grijile retrogradării.

Celelalte meciuri ale etapei a 36-a s-au disputat miercuri. 1. Barcelona 79 puncte (campioană), 2. Real Madrid 69, 3. Valencia 68, 4. Osasuna 65, 5. Celta 60, 6. Sevilla 59, 7. Deportivo 55, 8. Villarreal 53, 9. Getafe 51, 10. Atletico Madrid 50, 11. Zaragoza 43, 12. Mallorca 40, 13. Athletic 39, 14. R. Sociedad 39, 15. Espanyol 38, 16. Betis 38, 17. Racing 37, 18. Alaves 36, 19. Cadiz 33, 20. Malaga 24. (Barcelona și FC Sevilla au un meci mai puțin disputat).

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online