Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
RomanianSoccer.ro - Serie A

Campioana se decide în ultima etapă ( Data: 08.05.2006 )

Juventus Torino și AC Milan, ocupantele primelor două locuri din Serie A, au obținut fiecare câte trei puncte, duminică, în etapa a 37-a, campioana Italiei din acest sezon urmând să se decidă în ultima rundă.

Formația la care evoluează și Adrian Mutu, Juventus, a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa lui Paul Codrea, US Palermo. Mijlocașul ceh Pavel Nedved a deschis scorul în minutul '31, iar Zlatan Ibrahimovic a majorat diferența de pe tabelă în minutul 51. Golul sicilienilor au fost înscris de Godeas în minutul 61.

Adrian Mutu a fost rezervă la "Juve" și a intrat pe teren în minutul 76, în locul lui Nedved, în timp ce la oaspeți Codrea nu a jucat. Juventus se menține la trei puncte distanță de Milan, în urma acestei victorii.

Milanezii au reușit să se impună cu 3-2 pe terenul formației Parma. Brazilianul Kaka a deschis scorul în minutul 29, din penalty, iar compatriotul său Cafu a marcat pentru 2-0 cu un minut înainte de pauză. În repriza a doua, Corradi a redus din diferență în minutul 54, două minute mai târziu Milan înscriind din nou prin Seedorf. Corradi a stabilit scorul final în minutul 89.

În ultima etapă, a 38-a, Milan va juca pe teren propriu cu AS Roma, în timp ce Juventus se va deplasa la Reggina. "Alb-negrilor" le este suficientă o remiză pentru a intra în posesia titlului de campioană a Italiei.

Tot duminică, echipa lui Bogdan Lobonț, Fiorentina a învins pe teren propriu cu scorul de 5-2 gruparea Reggina. Pentru gazde au înscris Fiore (25), Toni ('27, '64), Jorgensen ('35) și Bojinov ('65), iar pentru oaspeți Amoruso ('81, '84). Lobonț a fost titular la echipa din Florența și a primit nota 6 din partea agenției TGcom pentru evoluția sa. Grație acestui succes, elevii lui Cesare Prandelli se mențin pe poziția a patra în clasament, la o distanță de două puncte de AS Roma, echipă cu care își vor disputa ultimul loc de Champions League și în ultima etapă.

AS Roma, fără Cristian Chivu pe teren, a învins la limită, cu 1-0, pe "Stadio Olimpico", formația Treviso, deja retrogradată, prin golul marcat de Tommasi în minutul 36.

Rezultatele etapei: Fiorentina-Reggina 5-2, Inter Milano-Siena 1-1, Juventus-Palermo 2-1, Parma-Milan 2-3, Udinese-Cagliari 2-0, Lecce-Chievo Verona 0-0, Roma-Treviso 1-0, Livorno-Sampdoria 0-0, Messina-Empoli 1-2, Ascoli-Lazio 1-4.

Clasament: 1. Juventus 88, 2. Milan 85, 3. Inter Milano 75, 4. Fiorentina 71, 5. Roma 69, 6. Lazio 59, 7. Chievo Verona 54, 8. Palermo 49, 9. Livorno 48, 10. Parma 45, 11. Empoli 45, 12. Udinese 43, 13. Sampdoria 41, 14. Reggina 41, 15. Ascoli 40, 16. Cagliari 38, 17. Siena 38, 18. Messina 31, 19. Lecce 26, 20. Treviso 18.

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online