XHost
Oferim servicii de instalare, configurare si monitorizare servere linux (router, firewall, dns, web, email, baze de date, aplicatii, server de backup, domain controller, share de retea) de la 50 eur / instalare. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
RomanianSoccer.ro - Știri din alte campionate ale Europei

Ajax Amsterdam a câștigat Cupa Olandei ( Data: 08.05.2006 )

Ajax Amsterdam, echipa la care evoluează și Nicolae Mitea, a câștigat, duminică seară, Cupa Olandei, după ce a învins în finala competiției cu scorul de 2-1 pe campioana PSV Eindhoven.

După o primă repriză fără goluri, Huntelaar a deschis scorul în minutul 48, dar "lăncierii" și-au păstrat avantajul numai cinci minute, PSV înscriind prin Lamey. Acesta din urmă a fost eliminat apoi în minutul 71, împreună cu Galasek de la Ajax. Golul victoriei grupării din Amsterdam a fost marcat în minutul 90+2 tot de Huntelaar. Nicolae Mitea a fost rezervă la Ajax și nu a intrat pe teren.

Rotterdam, stadion "De Kuip": 30.770 spectatori, Arbitru: Pieter Vink (Olanda)
Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 2-1 (0-0)
Au marcat: Klas-Jan Huntelaar (48, 90+2), respectiv, Lamey (53).

Au evoluat echipele:

Ajax Amsterdam: Stekelenburg - Boakye, Heitinga, Vermaelen, Emanuelson - Galasek, Sneijder, Boukhari - Charisteas (Maduro, 65), Huntelaar, Rosenberg (Babel, 46).

PSV Eindhoven: Gomes - Lamey, Ooijer, Addo, Ball - Afellay (Koné, 59), Simons, Cocu - Beasley, Vennegoor of Hesselink, Farfan.

Cartonașe roșii: Galasek (64, Ajax), respectiv, Lamey (71, PSV).

Aceasta a fost a 16-a Cupă a Olandei cucerită de Ajax Amsterdam în istoria sa.

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online