XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
RomanianSoccer.ro - Premier League

Middlesbrough: Portarul Schwarzer ar putea juca cu Sevilla ( Data: 09.05.2006 )

Mark Schwarzer, portarul australian al echipei Middlesbrough, victimă a unei unei fracturi a pometelui, ar putea reveni pe teren, miercuri seară, în finala Cupei UEFA cu FC Sevilla, informează uefa.com.

Schwarzer a absentat la ultimele cinci meciuri disputate de "Boro" în Cupa UEFA și în Premier League, fiind înlocuit cu Bradley Jones.

La meciul cu Sevilla, este posibil ca antrenorul Steve McLaren să nu se poată baza din primul minut pe serviciile atacantului Jimmy Floyd Hasselbaink, care suferă de tendinită. Fundașul Gareth Southgate se resimte după o accidentare mai veche, însă are șanse mari să se numere printre titulari.

De partea cealaltă, la Sevilla va reveni fundașul Javi Navarro, care a fost suspendat la manșa a doua a semifinalelor, iar atacantul Frédéric Kanoute s-a refăcut după o accidentare, fiind deja folosit de antrenorul Juande Ramos în repriza a doua a meciului din campionat cu Malaga. Acesta va face, cel mai probabil, cu Saviola în atacul spaniolilor. În schimb, prezența fundașului Pablo Ruiz este pusă sub semnul întrebării.

Finala Cupei UEFA se va disputa miercuri la Eindhoven, începând cu ora 21:45 (ora României).

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online