bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online Pe HaiSaRadem.ro vei gasi bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online. Nu ne crede pe cuvant, intra pe HaiSaRadem.ro ca sa te convingi.
RomanianSoccer.ro - 1. Bundesliga

Bayern, la un pas de un nou titlu de campioană ( Data: 04.05.2006 )

Bayern Munchen, lidera campionatului Germaniei, a câștigat, miercuri seară, cu scorul de 3-1 (2-1) partida disputată pe teren propriu cu VfB Stuttgart în etapa a 32-a și este foarte aroape de cucerirea unui nou titlu de campioană.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 6 prin sârbul Ljuboja, însă Bayern a reușit să egaleze și să preia conducerea până la pauză, prin golurile marcate de atacanții Santa Cruz ('11) și Pizzaro ('44). Scorul final a fost stabilit în minutul 46 de Schweinsteiger ('46). Bavarezii au acum un avans de cinci puncte față de a doua clasată, Hamburg SV, învingătoare marți la Koln (1-0), cu două etape înaintea încheierii campionatului.

Într-un alt meci, formația la care este legitimat și mijlocașul român Mihai Tararache, MSV Duisburg, ultima clasată în Bundesliga, a fost învinsă pe teren propriu cu scorul de 5-3 de Werder Bremen și nu mai are nici o șansă de a se salva de la retrogradare. Tararache nu a evoluat la gazde. În urma acestui succes, Bremen și-a consolidat locul al treilea în clasament, care asigură participarea în preliminariile Ligii Campionilor.

Rezultatele etapei a 32-a: Marți: FC Koln - Hamburg 0-1, Hertha - Leverkusen 1-5, Hanovra 96 - Borussia Dortmund 1-2, FC Nurnberg - Borussia Monchengladbach 5-2; Miercuri: Bayern Munchen - VfB Stuttgart 3-1, MSV Duisburg - Werder Bremen 3-5, Schalke 04 - Arminia Bielefeld 3-1, Eintracht Frankfurt - FC Kaiserslautern 2-2, VfL Wolfsburg - FSV Mainz 0-3.

Clasament: 1. Bayern Munchen 73 puncte, 2. Hamburg 68, 3. Werder Bremen 64, 4. Schalke 04 58, 5. B. Leverkusen 50, 6. B. Dortmund 44, 7. Hertha Berlin 44, 8. Stuttgart 40, 9. FC Nurnberg 40, 10. Borussia M'Gladbach 40, 11. Arminia Bielefeld 37, 12. Hannover 96 36, 13. Eintracht Frankfurt 35, 14. FSV Mainz 05 34, 15. Wolfsburg 33, 16. Kaiserslautern 31, 17. Koln 27, 18. Duisburg 23.

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online