XHost
Oferim servicii de instalare, configurare si monitorizare servere linux (router, firewall, dns, web, email, baze de date, aplicatii, server de backup, domain controller, share de retea) de la 50 eur / instalare. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
RomanianSoccer.ro - Știri din alte campionate ale Europei

Olanda: Ajax Amsterdam va juca în Liga Campionilor ( Data: 04.05.2006 )

Ajax Amsterdam, echipa la care este legitimat și jucătorul român Nicolae Mitea, a obținut dreptul de a participa în viitoarea ediție a Ligii Campionilor, cu toate că a pierdut cu 2-1, în deplasare, la Groningen, a doua manșă a finalei play-off-ului din Olanda pentru un loc de Champions League.

După cum informează site-ul oficial al "lăncierilor", în tur Ajax se impusese cu scorul de 2-1. Partida de la Groningen a fost una tensionată, gazdele conducând cu 2-0, prin golurile marcate de Nevland ('42) și Silva ('60). Ajax a reușit să reducă din diferență în minutul 87, prin Sneijder.

Trei minute mai târziu, Buijs de la Groningen și Boukhari de la oaspeți au fost eliminați. Ca și în tur, Mitea a stat pe banca de rezerve și nu a fost introdus în teren de antrenorul Danny Blind.

Ajax Amsterdam va participa alături de campioana PSV Eindhoven în Liga Campionilor, iar FC Groningen va trebui să se mulțumească cu un loc în Cupa UEFA.

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online