bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online Pe HaiSaRadem.ro vei gasi bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online. Nu ne crede pe cuvant, intra pe HaiSaRadem.ro ca sa te convingi.
RomanianSoccer.ro - Primera División

Barça se impune în derby-ul Cataluniei ( Data: 07.05.2006 )

FC Barcelona, proaspătă campioană a Spaniei, a câștigat, sâmbătă seară, cu scorul de 2-0 (1-0), derby-ul cu concitadina Espanyol, disputat pe stadionul "Nou Camp" în etapa a 37-a a Primerei División.

"Barça" a deschis scorul în minutul 20, grație autogolului lui Jarque, care a trimis mingea în propria poartă în urma unei acțiuni de atac începută de Ronaldinho și continuată în careu de Eto'o. Ronaldinho a marcat pentru 2-0 în minutul 51, acesta fiind al 17-lea gol reușit de brazilian în actuala ediție a campionatului.

Înaintea partidei, jucătorii Barcelonei au fost premiați pentru cucerirea celui de-al 18-lea titlu și au fost ovaționați de cei 87.952 de spectatori prezenți în tribune.

"Barca" se află la o distanță de 13 puncte de ocupanta locului secund, Real Madrid, care va juca duminică cu Villarreal, în timp ce Espanyol se află pe poziția 15-a în clasament și încă mai are emoții pentru evitarea retrogradării.

Sâmbătă seară, a jucat și finalista Cupei UEFA din acest an, FC Sevilla, care s-a impus cu 2-0 pe terenul ultimei clasate, Malaga, prin golurile marcate de Renato ('18) și Sales ('90). Sevilla ocupă acum locul al cincilea, având 62 de puncte, cu trei mai puține decât Osasuna aflată pe patru.

Într-un alt meci, ocupanta locului al treilea, FC Valencia nu a reușit decât o remiză pe teren propriu cu Atletico Madrid, scor 1-1. Pentru gazde a marcat David Villa în minutul 12, din penalty, iar madrilenii au egalat grație reușitei lui Maxi Rodriguez din minutul 21. Valencia se află la egalitate cu Real Madrid cu care se luptă pentru ultimul loc (al doilea) care asigură participarea direct în grupele Ligii Campionilor, însă gruparea de pe "Santiago Bernabeu" are un meci mai puțin disputat.

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online