XHost
Oferim servicii de instalare, configurare si monitorizare servere linux (router, firewall, dns, web, email, baze de date, aplicatii, server de backup, domain controller, share de retea) de la 50 eur / instalare. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
RomanianSoccer.ro - Divizia Națională

Zimbru scoate un egal pe terenul campioanei Sheriff Tiraspol

Zimbru Chișinău a obținut primul punct împotriva lui Sheriff în acest campionat. După trei înfrângeri, echipa antrenată de Ivan Tabanov a scos un 0-0 pe terenul campioanei. Grație acestei remize, Zimbru și-a asigurat locul doi în clasament și implicit dreptul de a evolua în Cupa UEFA.

Cociș și Florescu au câștigat un nou titlu de campioni ai Moldovei

Sheriff Tiraspol a devenit pentru a 6-a oară consecutiv campioana Moldovei. Echipa antrenată de Leonid Kuciuk a sărbătorit victoria cum nu se poate de bine, 7-1 pe terenul ultimei clasate, Dinamo Tighina.

George Florescu aduce trei puncte pentru Sheriff

Sheriff Tiraspol a învins în deplasare echipa Dacia Chișinău, cu 1-0, în cadrul etapei cu numărul 21 din Divizia Națională. Unicul gol a fost marcat de George Florescu în minutul 83.

Performanță oarbă (a echipei lui Cociș și Florescu)

Șerif Tiraspol va deveni curând cel mai titrat club de fotbal din Republica Moldova. În vitrina transnistrenilor se află 12 trofee, exact cât are până acum eterna sa rivală, Zimbru Chișinău.

Cociș a calificat-o pe Sheriff în finala Cupei Moldovei

Sheriff Tiraspol și Nistru Otaci vor disputa finala Cupei Moldovei din acest an. În penultimul act, Sheriff a învins-o cu emoții pe Zimbru, returul având nevoie de prelungiri.

Cupa Moldovei: Sheriff a învins-o din nou pe Zimbru

Sheriff Tiraspol s-a impus cu 2-1 acasă în fața lui Zimbru Chișinău, în prima manșă a semifinalelor Cupei Moldovei. Gazdele au deschis scorul în minutul 60, prin Benjamin Balima, însă au fost egalați peste doar 5 minute, când a punctat tânăra speranță a fotbalului moldovenesc, Maxim Franțuz.

Viorel Frunză a revenit în țara sa

Fostul jucător al lui FC Vaslui, atacantul moldovean Viorel Frunză va evolua în următoarele trei luni pentru echipa Dacia Chișinău. După mai multe meciuri slabe în acest sezon, Frunză n-a mai fost dorit de antrenorul Mircea Rednic.

Zimbru Chișinău a realizat scorul campionatului

Zimbru a lăsat-o fără replică pe ultima clasată, Dinamo Tighina, învingând-o cu un neverosimil, 7-0, în cadrul etapei a 19-a. Duble au reușit Maxim Franțuz, Vitalie Manoliu și Galust Petrosean, iar căpitanul echipei Mircea Stan și-a trecut în cont un gol.

Sheriff a suferit prima înfrângere în actuala stagiune

Vineri și marți s-au jucat alte două etape în Divizia Națională. Interesant este că s-au întâlnit aceleași echipe. Etapa de ieri seara, a 25-a, urma să se dispute pe 14 mai, însă a fost reprogramată pentru 28 martie, din cauza participării echipei naționale de tineret la turneul internațional de la Kiev în memoria regretatului antrenor Valeri Lobanovski.

Zimbru a fost aproape să repete isprava lui FC Liverpool

Derby-ul etapei a 17-a a opus primele două clasate, Zimbru și Sheriff. O victorie a chișinăuenilor i-ar fi apropiat la 11 puncte de liderul competiției.

Sheriff merge ceas

Sheriff Tiraspol este singura echipă din cele opt ale Diviziei Naționale care a obținut victorii în primele două etape din acest retur de campionat.

Zimbru Chișinău, în turneu de pregătire în Antalya

Echipa de fotbal Zimbru Chișinău, din Republica Moldova, se află într-un stagiu de pregătire în stațiunea Belek, din Antalya (Turcia), unde a susținut două meciuri amicale.

Arhiva anului: 2006

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online