BluePink BluePink
XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
RomanianSoccer.ro - Divizia Națională

Zimbru scoate un egal pe terenul campioanei Sheriff Tiraspol ( Data: 08.05.2006 )

Zimbru Chișinău a obținut primul punct împotriva lui Sheriff în acest campionat. După trei înfrângeri, echipa antrenată de Ivan Tabanov a scos un 0-0 pe terenul campioanei. Grație acestei remize, Zimbru și-a asigurat locul doi în clasament și implicit dreptul de a evolua în Cupa UEFA.

În minutul 90 la Zimbru după o pauză îndelungată și-a făcut apariția pe teren Daniel Bălașa, românul fiind indisponibil mai bine de un an din cauza unei accidentări la genunchi. De partea cealaltă, Răzvan Cociș a fost lipsă, el fiind accidentat. Internaționalul român are șanse minime să joace finala Cupei cu Nistru Otaci, care va avea loc pe 10 mai la Chișinău.

Următorul meci al Zimbrului se va juca în devans pe 9 mai pe terenul codașei Dinamo Tighina. Asta deoarece pe 19 mai clubul de fotbal Zimbru va da în exploatare noua sa arenă cu un meci amical împotriva rușilor de la Krâlia Sovetov.

Într-o altă partidă a etapei a 24-a, dubla fostului jucător al lui FC Vaslui, Viorel Frunză i-a asigurat Daciei o victorie cu Tiligul, scor 2-0. În celelalte două meciuri au fost consemnate rezultate de egalitate: Nistru - FC Tiraspol 1-1 și Dinamo - Politehnica 0-0.

Mihai Sandu (Chișinău) sandumn@yahoo.com

FCSteaua.ro - Magica Steaua! / Pariuri Sportive pe Internet - Învață să pariezi on-line din România! / Video proiectoare / Concurs: Câștigă 25 de euro! / online